Lekarz online – wygodna firma konsultacji ze specjalistą

Lekarz online – wygodna firma konsultacji ze specjalistą

Kiedyś, aby dostać się do lekarza, trzeba było umawiać się na wizytę stacjonarną, stać w długiej kolejce, czekać w pełnej chorych osób poczekalni. Lekarz poz ma wielu pacjentów, dlatego czasami na wizytę trzeba było czekać kilka dni. Dziś, w dobie nowych technologii, nie jest to konieczne. Funkcjonują wizyty online, dzięki którym pacjent może skonsultować swój problem z lekarzem wygodnie, bez wychodzenia z domu. Na czym dokładnie polega usługa e-lekarz? Jak z niej skorzystać?

Konsultacja lekarska online – na czym polega?

Konsultacja online nie różni się znacząco od zwykłej wizyty. Pacjent rozmawia lekarzem, ale odbywa się to za pośrednictwem chatu, telefonu lub wideokamery. Jak w trakcie zwykłej wizyty, lekarz przeprowadza wywiad, pyta o niepokojące objawy, prosi o pokazanie badań. W trakcie wizyty możliwe jest wystawienie e-recepty, zwolnienia lub skierowania na badania. Konsultacje online z wybranym specjalistą oferują przychodnie prywatne, ale od czasów pandemii możliwe jest również skorzystanie z usługi lekarz online za darmo. W takim wypadku lekarz rodzinny zadzwoni i skonsultuje pacjenta. 

Jak działa konsultacja online?

Aby umówić się na konsultację online, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę lekarz online. Pojawi się wiele ofert, wystarczy tylko wybrać usługodawcę. Po wybraniu strony należy zaznaczyć specjalistę, z którym chcemy się skonsultować. Kolejny krok to wybranie metody konsultacji. Można wybrać kontakt telefoniczny, rozmowę przez czat lub video. W wybranym terminie kompetentny lekarz skontaktuje się z pacjentem, zdiagnozuje problem. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, w trakcie konsultacji online możliwe jest wystawienie recepty lub zwolnienia, a także skierowania na badania laboratoryjne. Zwolnienie lekarskie i recepta online wystawiane w trakcie wizyty zdalnej są tak samo ważna, jak te, wystawione w sposób tradycyjny. Pacjent może pokazać dokumentację medyczną, poprosić o skierowanie itp. Za wizytę można zapłacić podczas umawiania konsultacji lub zaraz po niej. Niektóre przychodne np. Telemedi oferują bezpłatne konsultacje online. Wystarczy wybrać przychodnie jako placówkę Podstawowej Opieki Zdrowotnej, złożyć deklaracje i bezpłatnie korzystać z proponowanych usług. W razie potrzeby wybrany lekarz online nfz zadzwoni i skonsultuje pacjenta. 

Lekarz przez telefon – dlaczego warto korzystać z tych usług?

Konsultacje lekarskie przez telefon, czat czy video rozmowę cieszą się coraz większą popularnością. Pacjenci nie chcą czekać na wizyty, wolą, aby konsultacja odbyła się w domu, w komfortowych warunkach. Zdalne konsultacje mają ten sam wysoki poziom jak klasyczne wizyty, można skorzystać z pomocy wielu specjalistów tj. internista, pediatra, neurolog, gastrolog, ortopeda, laryngolog, chirurg, dermatolog, okulista, psycholog, psychiatra i wielu innych. Można wybrać lekarza online z dowolnego miasta, specjalistę w swojej dziedzinie. Plusem konsultacji z lekarzem online jest bezpieczeństwo, nie trzeba spotykać się z innymi chorymi. Nie trzeba tracić czasu, stać w poczekalni, wizyta online może obyć się w dowolnym miejscu, w pracy, w domu czy szkole. To bardzo wygodna forma, ze specjalistą można spotkać się nawet w godzinach wieczornych czy w trakcie przerwy w pracy. Na wizytę online nie trzeba długo czekać, często konsultacja odbywa się w ciągu godziny od wypełniania formularza. 

Zdalne konsultacje z lekarzem to wygodna i polecana forma, dzięki której szybko można postawić diagnozę i rozpocząć leczenie. Warto poznać tę formę leczenia i korzystać z wizyt w dogodnym terminie. 

Materiał zewnętrzny