Najlepsze edytory PDF na rok 2022

Najlepsze edytory PDF na rok 2022

Format pliku PDF jest popularnym typem, dzięki doskonałemu wsparciu dla tekstu i wideo, a także stosunkowo niewielkiemu rozmiarowi pliku. Jest to również świetny sposób na zachowanie jakości i formatowania dokumentu.

Adobe Acrobat jest prawdopodobnie najbardziej znanym edytorem PDF, ale istnieją również inne opcje, które warto rozważyć. Posiadanie dostępu do edytora PDF otwiera możliwość edycji tekstu dokumentu, dodawania obrazów, wypełniania formularzy i konwersji plików PDF do innych formatów. Edytor PDF jest przydatnym narzędziem, jeśli regularnie pracujesz z tym formatem.

Adobe Acrobat Pro DC

Firma Adobe po raz pierwszy wprowadziła format PDF prawie 30 lat temu, a program Acrobat Pro DC jest obecnie standardem branżowym do edycji plików PDF. Jest to edytor PDF, który łączy w sobie cechy innych programów z naszej listy w jedno oprogramowanie. Jest to również jeden z niewielu programów premium dostępnych zarówno dla systemu Windows, jak i MacOS. Acrobat Pro DC może pochwalić się dedykowaną funkcjonalnością mobilną (z aplikacjami na iOS i Android) oraz możliwością konwersji różnych formatów plików do PDF, w tym wielu stron internetowych (HTML), dokumentów Word, arkuszy kalkulacyjnych Excel, prezentacji PowerPoint, a nawet skanów lub plików graficznych, takich jak PNG lub JPEG.

Mówiąc wprost, nie można mieć nic lepszego niż wersja premium Adobe Acrobat Reader do edycji plików PDF. Posiada on szeroki wachlarz opcji edycji tekstu i może natychmiast konwertować i zapisywać zeskanowane dokumenty do formatu PDF. Posiada nawet możliwość łączenia wielu plików PDF. Opcje edycji Adobe obejmują również zmianę kolejności stron, obracanie stron, adnotacje, przycinanie stron, usuwanie stron i możliwość dzielenia plików PDF na osobne pliki.

Microsoft Word

Jeśli korzystasz z pakietu Microsoft Office, to masz już dostęp do wszechstronnego edytora dokumentów PDF.

W przeszłości wersje programu Microsoft Word były ograniczone do zapisywania dokumentu w formacie PDF. Jednak nowsze wersje 2013, 2016, 2019, 2021 i Microsoft 365 pozwalają otworzyć plik PDF, a następnie dokonać określonych edycji w dokumencie Word. Po zakończeniu możesz ponownie zapisać go jako PDF (choć według Microsoftu zapisywanie jako PDF nie jest obsługiwane w Wordzie 2013). Jest to szczególnie przydatne, ponieważ wiele osób już teraz najlepiej czuje się edytując dokumenty w formacie Microsoft Word.

Jest to proste narzędzie, chociaż formatowanie nie zawsze jest poprawne w oparciu o PDF, to jest to doskonała alternatywa, jeśli trzeba szybko edytować PDF. Ponadto, Word jest prostym narzędziem i idealnym dla tych, którzy nie chcą uczyć się obsługi nowego programu.

Jeśli potrzebujesz do rozwiązań biznesowych w internecie generatora PDF to warto również zapoznać się z możliwościami jakie daje WYSIWYG HTML Editor z dodatkowymi pluginami umożliwiającymi zmianę PDF na Word i odwrotnie.

Sejda PDF Editor

Sejda jest aplikacją internetową przeznaczoną do szybkiej edycji plików PDF i robi to bardzo dobrze. Jest prosta, skupia się na szybkim edytowaniu plików PDF i tylko podstawowej edycji tekstu dla plików, które przesyłasz. Ale to właśnie dlatego jest tak dobry. Ten internetowy, darmowy edytor PDF pozwala na robienie wszelkiego rodzaju rzeczy w plikach PDF, w tym zmianę formatowania czcionki, dodawanie obrazów, wypełnianie formularzy, dodawanie lub edytowanie hiperłączy, dodawanie pól formularzy i robienie adnotacji. Można nawet podpisać plik PDF, korzystając z trzech opcji: Rysowanie podpisu za pomocą myszy, wpisanie imienia i nazwiska lub przesłanie obrazu podpisu.

Zapewnia wyraźne instrukcje, co sprawia, że trudno jest coś zepsuć. Jeśli Twój szef lub współpracownik nie bardzo rozumie, jak korzystać z technologii lub nie ma cierpliwości do pobierania nowych aplikacji – ale nadal potrzebujesz ich podpisu na losowym pliku PDF – jest to jedna z najlepszych dostępnych opcji.

Jeśli szukasz łatwego edytora PDF online, to może być Twój najlepszy wybór. Darmowa wersja ma pewne ograniczenia: można przesłać tylko do 200 stron lub 50 Mb i można zrobić tylko trzy „zadania na godzinę”.

Foxit PDF Editor

Foxit PDF Editor jest świetną opcją premium dla firm i profesjonalistów, którzy potrzebują więcej narzędzi do edycji. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że istnieją trzy rodzaje produktów edytora: PDF Editor Online, Foxit PDF Editor i Foxit PDF Editor Pro. Wersja Online wygląda na darmową opcję, ale tak nie jest – wymaga utworzenia konta, a w zamian otrzymasz tylko bezpłatną wersję próbną, po której zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się w celu uzyskania subskrypcji. W wersji online można edytować i dodawać tekst i obiekty, wstawiać i usuwać strony, konwertować z innych formatów plików, a nawet zabezpieczać hasłem, podpisywać i oddzielać części plików PDF.

Standardowa wersja PDF Editor jest dostępna dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS, a jej koszt to 79 dolarów rocznie. Jest dostarczana z sześcioma zestawami funkcji: Edytuj, Przeglądaj, Zarządzaj, Udostępniaj, Chroń i Twórz. PDF Editor Pro jest dostępny tylko w systemie Windows, kosztuje 99 dolarów rocznie i zawiera wszystko to, co wersja standardowa oraz trzy dodatkowe zaawansowane zestawy funkcji: Kolaboracja, Zaawansowana Edycja i Bezpieczeństwo. Obie te opcje oferują również bezpłatne wersje próbne, abyś mógł je przetestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *