Przesuszony tatuaż – czym jest i czy można zapobiec przesuszeniu?

Przesuszony tatuaż – czym jest i czy można zapobiec przesuszeniu?

Decyzja o wykonaniu tatuażu jest dla wielu z nas kwestią niebagatelną. Wymarzona „dziara” na wybranej części ciała powinna prezentować się niezwykle atrakcyjnie, przez długi czas. By jednak móc uzyskać zamierzone efekty, zwróć uwagę na proces gojenia tatuażu, który bezpośrednio wpływa na późniejszy wygląd ozdoby naszego ciała. Jedną z częstych przypadłości pojawiających się w trakcie gojenia jest przesuszenie tatuażu. Jak sobie z tym poradzić? Oto kilka cennych wskazówek.

Wybierz profesjonalnego tatuatora

Pierwszym krokiem, który ma wpływ na wygląd naszego tatuażu, jest wybór studia. Chęć zaoszczędzenia pieniędzy, a więc skorzystanie z usług amatorskiego wykonawcy sprawi, że nasz tatuaż, pomimo użycia specjalistycznych kosmetyków, już na pierwszy rzut oka będzie „zaorany”. Wszystko przez zbyt głębokie/zbyt płytkie wbijanie igły pod złym kątem, która nie tylko doprowadzi do przesuszenia tatuażu, ale także do powstania blizn, które ciężko się goją. Warto więc postawić na sprawdzone, profesjonalne studio, z doświadczonym tatuatorem, a przy właściwej pielęgnacji, będziesz mógł cieszyć się doskonałą prezencją swojego tatuażu przez długi czas.

Jak wygląda przesuszony tatuaż?

Tatuaż, który zostanie przesuszony, na „pierwszy rzut oka” wygląda źle. Przede wszystkim pierwszym symptomem jest blaknięcie – tatuaż traci wtedy intensywność barw oraz wyrazistość konturów. Tusz ewidentnie blednie, całość rozmywa się, wyglądając jak momentami niedokończona praca tatuatora. Co więcej, jedną z oznak przesuszenia tatuażu są jaśniejące kolory bądź charakterystyczne, grube strupy, powstające na powierzchni świeżej pracy. To sprawia, że nasza przesuszona skóra pęka, prowadząc do powstania ran, a w konsekwencji do różnic w kolorze tatuażu w miejscu pęknięć. Warto więc stosować właściwe kosmetyki, maść na tatuaż,  które przyspieszają proces gojenia, posiadające w swoim składzie ceramidy, panthenol, olej z ogórecznika, wyciąg z aloesu czy masło shea.

Właściwa pielęgnacja kluczem do osiągnięcia spektakularnych efektów

Jeśli chcesz, by wykonany tatuaż był perfekcyjnie natłuszczony i zadbany w każdym calu, warto skorzystać z produktów marki Neba, która do naszej dyspozycji oddaje szeroki wachlarz produktów. Dzięki nim będziesz mógł w niezwykle profesjonalny, a przede wszystkim skuteczny sposób zadbać o swój tatuaż. Krem do tatuażu renomowanej firmy pozwoli na idealne wygojenie i nawilżenie. Proces gojenia zaczyna się już od pierwszych chwil po zakończeniu wykonywania tatuażu. Najczęściej świeżo wykonana praca zostaje zawinięta w folię spożywczą, która ogranicza dostęp bakterii oraz różnorodnych wirusów z zewnątrz. Oprócz profesjonalnych kremów, do naszej dyspozycji oddano także najwyżej klasy serum, masło czy mydło, które pozwalają na utrzymanie właściwej higieny i doskonałego nawilżenia.

Najwyższej jakości kosmetyki marki Neba

Marka Neba jest popularną firmą produkującą specjalistyczne produkty, które pozwolą na szybkie gojenie ran oraz perfekcyjne natłuszczenie, które zapobiega przesuszeniu tatuażu. Do przesuszenia tatuażu dochodzi najczęściej pod wpływem:

– amatorskiego wykonania,

– złej pielęgnacji,

– promieniowania słonecznego,

– wizyt w solarium.

Doskonałej jakości, specjalistyczne kosmetyki od popularnej marki Neba, pozwalają na nowoczesną, skuteczną pielęgnację, dzięki której nasz tatuaż zachowa świeżość, odpowiednie wybarwienie czy wyrazistość. Co więcej, produkty łagodzą powstałe podrażnienia, doskonale nawilżając naszą skórę. Najwyżej klasy kremy do tatuażu oparte są na naturalnym składzie, który jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Co więcej, kremy oraz inne produkty od firmy Neba wykazują właściwości przeciwzapalne, jak również mają cenne witaminy – A, B, C czy D, które przynoszą wspaniałe efekty.

Materiał zewnętrzny