5 powodów, dla których warto mądrze wybierać znajomych w pracy

5 powodów, dla których warto mądrze wybierać znajomych w pracy

Każdy wie, że ludzie, którymi się otaczasz, są ważni. Twoi przyjaciele są rzekomo najbliższymi ci osobami, oprócz twojej drugiej połówki. Charakter Twoich przyjaciół, których wybierzesz, może powiedzieć coś o Twoim własnym charakterze. Mogą cię podbudować lub zniszczyć. Ważne jest, aby wybierać przyjaciół mając na uwadze swoje cele w życiu. Jeśli chcesz być konkretnym typem osoby, musisz wybrać ludzi, którzy są wycięci z tego samego materiału. Dokładnie tak samo jest z dobieraniem sobie znajomych w pracy.

Oto 5 powodów, dla których powinnaś mądrze wybierać swoich kolegów z pracy

1. Będą znać twoje sekrety

Nie chcesz wylać swoich najgłębszych i najciemniejszych tajemnic komuś, kto jest w Twoim życiu tylko tymczasowo, prawda? Upewnij się, że wiesz, z jakim typem osoby rozmawiasz, zanim wręczysz im amunicję, która potencjalnie zniszczy twoje życie. Aby ktoś mógł dać ci mądrą radę, musi znać bardziej intymne szczegóły twojej przeszłości, ale upewnij się, że dana osoba jest rzeczywiście wykwalifikowana do dawania mądrych rad.

2. Pomogą ci wybrać partnera

To całkiem możliwe, że Twoi znajomi będą odgrywać kluczową rolę w wyborze partnera na całe życie. Jeśli nie polubią Twojego potencjalnego partnera, możesz chcieć zaufać ich osądowi. Aby mieć pełne wsparcie, gdy dokonasz tego wyboru, musisz najpierw dokonać dobrych wyborów w swoim otoczeniu.

3. To oni będą doradzać Ci w trudnych momentach w życiu

Nie tylko twoi znajomi będą pomagać w podejmowaniu wielkich decyzji, takich jak wybór partnera, ale będą też przy Tobie w innych ważnych momentach życia, po zerwaniu, gdy ktoś umiera, gdy bierzesz kredyt i przy dziesiątkach innych stresujących wydarzeń życiowych.

Będziesz chciała, aby byli przy tobie ludzie, którzy są niezawodni, empatyczni i troskliwi, a nie zuchwali i niegrzeczni. Ludzi, którzy powiedzą Ci jak jest, ale tylko na tyle, aby zmotywować cię, a nie na tyle, aby zranić.

4. Będą mieli siłę, aby cię podbudować (lub zniszczyć).

Twoi znajomi z pracy, podobnie jak twoja rodzina i nauczyciele, stają się częścią twojego wewnętrznego głosu. Pomagają kształtować narrację, którą masz w swoim życiu. Jeśli są toksyczni, twoja wewnętrzna narracja będzie to odzwierciedlać. Mogą powiedzieć ci, że jesteś gruba, leniwa lub głupia, a ty możesz potraktować to jako żart, ale w końcu przekonasz się, że ich słowa utkwiły gdzieś w twoim umyśle i zaczniesz je sobie powtarzać swoim wewnętrznym głosem. Ze względu na swoje zdrowie i szczęście, ważne jest, aby wybrać ludzi, którzy mają na Ciebie pozytywny wpływ.

5. Oni wpływają na to, kim jesteś jako człowiek

Jest świetny cytat Jima Rohna, który mówi: „Jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu”. Więc spójrz na ludzi wokół siebie, przyjaciół, których masz teraz. Czy możesz z całą pewnością powiedzieć, że jesteś szczęśliwa będąc średnią tych ludzi? Jeśli nie, być może nadszedł czas, aby wybrać swoich znajomych nieco mądrzej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *