5 innowacyjnych sposobów na zmniejszenie zużycia danych na Instagramie

5 innowacyjnych sposobów na zmniejszenie zużycia danych na Instagramie

Istnieje wiele ważnych sposobów, aby zmniejszyć zużycie danych przez Instagram i warto je rozważyć. Oto, co warto wiedzieć.

Instagram jest wśród aplikacji, które oskarża się o zużywanie nadmiernych pakietów danych. Ładowanie zdjęć, filmów i stories konsekwentnie zużywa więcej danych niż może się wydawać. Filmy po prostu odtwarzają się bez ostrzeżenia co natychmiast pobiera dane.

Poznajmy 5 innowacyjnych sztuczek, aby zmniejszyć zużycie danych podczas korzystania z Instagrama.

Wyłącz opcję Preload

Jest to jeden ze sposobów, których możesz użyć, aby obniżyć wykorzystanie pakietów danych przez aplikację Instagram. Wystarczy, że wykonasz prosty proces. Przejdź do ustawień swojego konta, przewiń w dół do „dane komórkowe”, kliknij na „bezużyteczne dane”. Ta opcja wyłącza wstępne pobierane plików podczas korzystania z danych komórkowych, ale będzie działać normalnie, gdy masz połączenie Wi-Fi. Obrazy będą ładować się jak zwykle i nadal można cieszyć się Instagramem.

Podłącz się do darmowego Wi-Fi

Instagram to świetna aplikacja do zabijania czasu i rozrywki w tym samym czasie. Kiedy czekasz na kogoś w restauracji lub na lotnisku, zawsze można zalogować się i złapać na najnowsze wydarzenia. Zawsze szukaj otwartych połączeń Wi-Fi, abyś mógł oszczędzać swoje dane. Większość restauracji i innych miejsc publicznych ma swoje sieci Wi-Fi. Powinnaś jednak korzystać tylko z bezpiecznych połączeń, aby trzymać swoje urządzenie zdala od ryzyka włamania.

Wyłączanie danych mobilnych, gdy telefon jest bezczynny

Większość z nas jest tak zajęta codziennymi czynnościami, że zapomina o zarządzaniu swoimi urządzeniami osobistymi. Jeśli zostawisz swoje aplikacje działające w tle, będą one zużywać dane, niezależnie od tego, czy z nich korzystasz, czy nie. Jest to szczególnie istotne w przypadku aplikacji takich jak Instagram, Facebook czy Twitter. Spróbuj wyłączyć korzystanie z danych mobilnych, gdy telefon jest bezczynny. Większość z nas, zwłaszcza nastolatków, lubi używać swoich telefonów, aby nadrobić zaległości w łóżku przed snem. Skończy się na tym, że zaśniesz, pozostawiając aktywne aplikacje pobierające dane. Możesz spróbować zatrzymać ten niezdrowy nawyk nie tylko w celu oszczędzania danych, ale także dla ogólnego zdrowia. Trzymaj telefon z dala od łóżka, kiedy śpisz.

Wyłącz swoje powiadomienia

Jest to kolejny genialny sposób na oszczędzanie danych. Po co otrzymywać każde małe powiadomienie i marnować dane komórkowe? Biorąc pod uwagę, że większość z nas używa Instagrama dla rozrywki i nadrobienia „zaległości” społecznych, chyba można sobie pozwolić, aby poczekać, aż będziesz mieć wolną chwilę i dopiero zalogować się na swoje konto, by sprawdzić co się działo.

Zapobiegaj przesyłaniu zdjęć z galerii

Za każdym razem, gdy robisz zdjęcie, Instagram zapisuje zdjęcia. To zużywa dane, które nie powinny być zużyte. Możesz dezaktywować tę funkcję, przechodząc do swojego profilu, a następnie wyłączyć funkcję „Zapisz oryginalne zdjęcia” na swoim koncie. Jeśli chcesz przesłać zdjęcie, zrób to ręcznie ze swojej galerii, aby zaoszczędzić dane. Filmy zrobione bezpośrednio za pomocą funkcji aparatu Instagrama zużywają niepotrzebnie dane.

Jeśli potrzebujesz tylko wideo do przesłania, a następnie udostępnienia na Instagramie, możesz po prostu nagrać je bezpośrednio z aparatu Instagrama, zamiast zapisywać je w swojej galerii. Każde inne wideo, które chcesz nagrać i zachować do późniejszego wykorzystania, możesz nakręcić za pomocą aparatu telefonu. Filmy nagrywane telefonem są bardziej wyraźne i mają lepszą jakość niż te, które nagrywasz za pomocą aplikacji do mediów społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *