Pierścionki zaręczynowe – czym kierować się przy wyborze?

Pierścionki zaręczynowe – czym kierować się przy wyborze?

Zaręczyny to specjalne i uroczyste wydarzenie, na które zwyczajowo mężczyzna kupuje pierścionek i wręcza go swojej wybrance. Pierścionki zaręczynowe są dostępne w wielu wzorach i stylach, dlatego wybór tego jedynego może czasem przysparzać problemów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak właściwie wybrać rozmiar pierścionka.

Pierścionki zaręczynowe – czy wiesz, że rodzaj kamieni i ich liczba ma znaczenie?

Najczęściej wybierane są pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota, z brylantami lub diamentami. Ma to swój głęboki sens, ponieważ zarówno złoto, jak i diamenty oraz brylanty symbolizują trwałość, szlachetność oraz szczerość uczuć. To najtrwalsze i jednocześnie najdroższe z materiałów szlachetnych, z jakich wykonywana jest biżuteria, dlatego idealnie nadają się do wyrażenia bez słów, jak wyjątkowa jest dana osoba. Drugi w kolejności najchętniej wybierany kamień, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, to szafir, który symbolizuje nadzieję na związek do końca życia i małżeńskie szczęście. Ważna jest również liczba kamieni w pierścionku. Jeden oznacza wyjątkowość uczuć i to, że wybranka jest tą „jedyną”. Dwa diamenty lub brylanty symbolicznie przedstawiają związek dwóch dusz. Większy diament lub szafir w otoczeniu brylancików będzie oznaczał, że przyszły pan młody postrzega wybrankę jako godną podziwu i jaśniejącą wśród innych dam niczym najcenniejszy brylant.

Jak wybrać właściwy rozmiar pierścionka? 

Pierścionki zaręczynowe, podobnie jak wszystkie ozdoby na palec, mają różne rozmiary. Bardzo ważne, by dobrać ten właściwy, ponieważ za duży pierścionek może zsunąć się z palca, szczególnie podczas mycia rąk wodą z mydłem, a zbyt mały będzie sprawiał ucisk. Najprościej jest kupić pierścionek wspólnie i od razu go przymierzyć. Jeśli jednak oświadczyny mają być niespodzianką, przyszły pan młody musi uciec się do innych sposobów, by zmierzyć obwód serdecznego palca swojej wybranki. Można oczywiście wybrać pierścionek intuicyjnie, z nadzieją, że będzie pasował, i ewentualnie oddać go do zmniejszenia. Idealnie pasujący pierścionek to jednak dobry omen i warto postarać się, by wybrać ten właściwy.

Pierścionki zaręczynowe złote i srebrne – czy zawsze trzeba wybrać ten złoty?

Tradycja nakazuje, by pierścionek na zaręczyny był wykonany ze złota. Są jednak panie, które preferują srebrny kolor biżuterii. Jak z tego dylematu wybrnąć? Oczywiście można złamać tradycję i kupić pierścionek wykonany ze srebra, który też może być piękny i jedyny w swoim rodzaju. Dobrym rozwiązaniem jest jednak wybranie pierścionka ze złota w kolorze białym. Zachowana zostanie wówczas symbolika wiązana ze złotem, a więc trwałość, szlachetność i wierność, natomiast kolorystycznie pierścionek zaręczynowy będzie pasował do pozostałych, ulubionych przez narzeczoną elementów biżuterii. Ciekawym pomysłem są również pierścionki zaręczynowe z różowego złota. To niebanalne rozwiązanie i powinno spodobać się kreatywnym, lubiącym nowe trendy osobom.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *