Poznaj 5 pomysłów na najmodniejsze tatuaże w tym sezonie

Poznaj 5 pomysłów na najmodniejsze tatuaże w tym sezonie

W każdym sezonie pojawiają się nowe, ale i sprawdzone, tzw. ponadczasowe pomysły na tatuaż. Nie inaczej jest w przypadku tatuaży. Zajrzeliśmy do trendów obecnych w polskich salonach tatuażu. Teraz przedstawimy Wam 5 pomysłów na najmodniejsze, czyli najpopularniejsze tatuaże w tym sezonie.

Pomysł nr 1: Tatuaż z wizerunkiem pupila, a dokładnie psa

Zacznijmy od trendu, który jest coraz wyraźniejszy. Coraz więcej osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet robi sobie tatuaże ze swoim psim pupilem. Zatem najczęściej na ramiona czy przedramiona trafiają wizerunki amstafów, jamników, husky czy innych popularnych ras. Jest to też sposób na uwiecznienie pupila, który przecież niestety nie będzie nam najprawdopodobniej towarzyszył przez całe pozostające nam życie. W ten sposób można swojego psiego przyjaciela uhonorować. Jednocześnie takie tatuaże świetnie się prezentują i właśnie ramię, przedramię, udo, podudzie, klatka piersiowa albo plecy są najlepszymi miejscami na wykonanie portretowego tatuażu pieska. Co ciekawe w salonach tatuażu znaczenie częściej pojawiają się miłośnicy psów, którzy chcą je uwiecznić na skórze, a nie miłośnicy kotów, choć tacy się zdarzają. W końcu to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka…Warto pamiętać, że o taki tatuaż, aby kontury się nie rozmyły trzeba dbać od samego początku i pierwszych godzin po wykonaniu. Dlatego należy koniecznie zakupić krem do gojenia tatuażu i stosować nawet co 2-3 godziny. Dzięki temu proces gojenia będzie przebiegał prawidłowo.

Pomysł nr 2: Tatuaże z dzieckiem lub dziećmi

Kolejnym trendem są tatuaże z dzieckiem lub dziećmi. Są to zarówno tatuaże portretowe, jak i takie ukazujące całą rodzinę, najczęściej trzymającą się za ręce. Ciągle popularne wśród ojców jest wykonywanie symbolicznego tatuażu ze wszystkimi pociechami. W ten sposób można ukazać wieczną i bezwarunkową miłość do dzieci. W końcu tatuaż jest na całe życie, bo mało kiedy ktoś decyduje się na jego usunięcie. Decyzja musi być przemyślana i zawsze należy robić tatuaż przede wszystkim z przekonania, a nie pod wpływem mody. Ale osobiste tatuaże, dobrze wykonane, mają to do siebie, że się nigdy nie nudzą. No chyba, że ukazują partnerkę, z którą nie jest się już w związku. Wtedy pozostaje przerobić ją np. na Indianina. Wato pamiętać, że w momencie, gdy pojawią się strupki tatuaż w dalszym ciągu trzeba smarować kremem do tatuażu. Nie można też strupków zdrapywać.

Zobacz też: Ponadczasowe jeansy – 3 modele, które powinny znaleźć się w każdej szafie

Pomysł nr 3: symboliczny ze zwierzęciem

Nie trzeba być opiekunem zwierzęcia, by zrobić sobie tatuaż z wizerunkiem określonego gatunku. Tatuaże ze zwierzętami mają często symboliczny charakter. Wśród mężczyzn ciągle najpopularniejsze są tatuaże z wilkami, a zaraz za nimi tygrysami czy niedźwiedziami. Wszystkie zwierzęta, które uosabiają siłę i drapieżność są mile widziane jako motyw tatuażu. Często wybierane są także orły oraz sowy. Obydwa uosabiają bystrość i mądrość. Orzeł symbolizuje też dominację dobra nad złem i siłę.

Pomysł nr 4: Tatuaże religijne i ukazujące przemijający czas

Kolejnym pomysłem na tatuaże są religijne i ukazujące przemijający czas. Wśród nich można znaleźć tatuaże zainspirowane kulturą meksykańską z czaszkami i kwiatami albo wizerunkiem Matki Boskiej. Wykonane są w wielu kolorach w stylu old school lub new school. Oczywiście popularne są też czarne tatuaże nie tylko z czaszkami, ale i zegarami, które są symbolem upływającego czasu. Takie tatuaże są niezmiennie modne i chętnie wybierane.

Pomysł nr 5: Tatuaże skrypty wyglądające niczym pisane na maszynie

Kiedyś modne były tatuaże skrypty zapisywane w obcym języku, np. chińskim, czyli tradycyjnymi znakami oznaczającymi słowa. Obecnie najczęściej spotykane są tatuaże prezentujące się niczym napisane na starej maszynie. Czcionka ukazuje cytat czy też sentencję, zdanie ważne dla osoby tatuowanej. Takie tatuaże pojawiają się na przedramionach, ale obecnie panuje też trend wykonywania ich wzdłuż lub w poprzek dłoni, a także niczym krzyżówkę.

Tatuaże biometryczne, old school, portretowe albo skrypty – wybierz tatuaż dla siebie. Tatuaże biometryczne z sercem wyposażonym w elementy mechaniczne i wytatuowanym w miejscu, gdzie faktycznie znajduje się ten najważniejszy organ są także bardzo efektowne i modne. Zatem co wybierasz?

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *