Jak dobrać korektor do cery? Kilka prostych rad

Jak dobrać korektor do cery? Kilka prostych rad

Wypryski, przebarwienia, zasinienia – która z nas nigdy nie musiała się z nimi borykać? Korektor do cery jest naszym sprzymierzeńcem w walce o cerę idealną. To magiczny kosmetyk, który dosłownie w kilka sekund może sprawić, że wszelkie niedoskonałości cery odejdą w zapomnienie. Ale żeby tak było, kluczowe jest dobranie właściwego korektora. Jak to zrobić?

1. Korektor do cery – dlaczego warto go mieć w swojej kosmetyczce?

2. Rodzaje korektorów

3. Jak prawidłowo nałożyć korektor?

Korektor to ulubiony kosmetyk kobiet, które borykają się z niedoskonałościami cery. Jednakże nie zawsze mamy świadomość, że nieumiejętnie dobrany korektor może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. By dokonać właściwego zakupu, warto wiedzieć o kilku ważnych kwestiach.

1. Korektor do cery – dlaczego warto go mieć w swojej kosmetyczce?

Niezależnie od wieku, możemy borykać się z wieloma niedoskonałościami cery. Nawet jeśli uda nam się je przykryć makijażem, niestety często niewiele z niego zostaje pod koniec dnia pracy czy na koniec imprezy. Przez to nasze niedoskonałości znów są widoczne. Dzieje się tak głównie dlatego, że nie korzystamy z korektora lub używamy niewłaściwego kosmetyku. Wówczas nawet dobry podkład czy puder nie wystarczą, by przez wiele godzin cieszyć się nieskazitelnie wyglądającą cerą.

Korektory skutecznie zakrywają przebarwienia oraz wypryski, służą też do tuszowania cieni pod oczami, zakrywają rozszerzone naczynka lub zmarszczki. Poprawiają koloryt cery,  a prócz tuszowania niedoskonałości skóry, mogą także pomóc w poprawieniu drobnych błędów w makijażu (np. poprawić nieprecyzyjnie nałożony bronzer).

2. Rodzaje korektorów

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie kosmetyku. Wyróżniamy kilka rodzajów korektorów do twarzy. Różnią się od siebie właściwościami, wykończeniem i formułą. 

Jeśli chodzi o podział ze względu na formułę, wyróżniamy korektory w płynie, w sztyfcie, w kompakcie i w pudrze. Jeśli chodzi o właściwości, wyróżniamy korektor rozświetlający, matujący, nawilżający, kamuflujący zasinienia czy przeciwstarzeniowy.

Zobacz też: Ponadczasowe jeansy – 3 modele, które powinny znaleźć się w każdej szafie

Pamiętaj także, że korektory występują w różnych wersjach kolorystycznych. Żółty korektor świetnie pokrywa różnego rodzaju blizny, cienie pod oczami i zasinienia. Zielony korektor sprawdzi się, jeśli masz rozszerzone naczynka, trądzik różowaty lub młodzieńczy, zaczerwienia i skłonność do alergii. Użycie zielonego korektora w wersji antybakteryjnej, pomoże w przypadku cery z wypryskami. 

Fioletowy korektor pokryje siniaki i gojące się wykwity. Z kolei różowy korektor będzie sprzymierzeńcem osób, skarżących się na plamy posłoneczne, piegi i cienie pod oczami.

Korektor do twarzy w neutralnym, cielistym odcieniu pięknie zakryje ewentualne mankamenty i niedociągnięcia w makijażu. Oczywiście tylko wtedy, gdy dobierzesz go do odcienia skóry. W tym celu przetestuj go na żuchwie w świetle dziennym.

3. Jak prawidłowo nałożyć korektor?

Ważny jest nie tylko sam produkt, ale i umiejętna aplikacja. Nie wiesz, jak nakładać korektor do twarzy?

Zanim przystąpisz do nałożenia korektora, użyj kremu nawilżającego i podkładu. Następnie nałóż korektor na te miejsca, które chcesz zatuszować. Możesz to zrobić, wykorzystując opuszek palca, możesz także użyć pędzelka. W pierwszym przypadku delikatnie wklepuj produkt aż do uzyskania pożądanego efektu. Korzystając z pędzelka rozprowadź korektor, wykonując koliste ruchy.

Stosując korektor, warto zachować umiar. Im mniej produktu nałożysz, tym lepiej.